Papier do piskląt -
podkłady dla ferm drobiu

Oferta producenta na specjalistyczny papier do piskląt


Pierwsze dni życia kurcząt mają wielkie znaczenie dla sukcesu hodowcy. Młode pisklęta osiągną satysfakcjonujące przyrosty, jeżeli mają dostęp do dostatecznej ilości paszy i wody. Wysokiej jakości papier do piskląt jest niezastąpionym produktem, który pomoże w tym zadaniu i jest stosowany przez czołowych hodowców w Polsce i Europie.

Stosowanie naszego papieru jest proste i efektywne. Papier jest rozwijany pod liniami pojenia i rozsypywana jest na nim pasza. Szeleszczący odgłos kurczaków chodzących po papierze przyciąga pozostałe ptaki. Tym sposobem łatwiej im znaleźć właściwą drogę do pożywienia i wody. Kurczęta piją i jedzą więcej i dzięki poruszaniu się po równej powierzchni marnują mniej sił w porównaniu do poruszania się w słomie. Stosowanie podkładów do kurcząt pomaga również w osiągnięciu równomiernego rozmieszczenia piskląt wzdłuż linii pojenia na długości hali, co umożliwia słabszym ptakom uzyskać dobry dostęp do pożywienia i wody. Pasza rozsypana na papier jest łatwiej dostępna niż w tradycyjnym systemie.

Papier bardzo dobrze pochłania wilgoć, stanowi dodatkowy izolator termiczny oraz jest bardziej higienicznym podłożem niż standardowy system ściółkowy zmniejszając tym sposobem ilość upadków. Po kilku dniach stosowania papier ulega biodegradacji i nie ma konieczności jego usuwania.

Jesteśmy bezpośrednim producentem papieru do piskląt z 15 letnią tradycją w branży papierniczej. Nasz papier został opracowany w współpracy z producentami drobiu i cieszy się uznaniem na rynku holenderskim i niemieckim. Podczas produkcji zachowane są wysokie standardy sanitarne, takie same jak przy produkcji papieru toaletowego (czego dowodem jest posiadany przez nas System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008). W ofercie posiadamy papier o zwiększonej wytrzymałości (długość 200 m, szerokość 67 cm, kolor zielony, pakowany w karton i szczelny worek po 2 rolki) oraz papier o standardowej wytrzymałości (długość 160 m, szerokość 67 cm, kolor szary, pakowany w karton i szczelny worek po 5 rolek)


Kontakt


Dyrektor Handlowy
Tomasz Janeczko
+48 662 142 206
marketing.ekoklan@interia.pl

podklady do kurcząt rolki


papier do kurcząt